SK Brdo

JA slide show
O klubu natisni E-pošta

traditional_skbrdo-logo-286x289

Klub smo ustanovili 14. marca 1973. Ustanovitev kluba je bila posledica hotenj in želja številnih ljubiteljev aktivnosti na snegu, nekdanjih tekmovalcev in krajanov Brda in Vrhovcev, da bolj organizirano skrbimo za zimske in letne športne aktivnosti v svojem kraju. Zlasti za športno vzgojo in aktivnosti otrok in mladine.

Že v prvih letih delovanja kluba, je le ta prerastel krajevne okvire z organiziranjem smučarskih tečajev in tekmovanj. Z vsakoletnimi gozdnimi teki, organizacijo izletov in udeležbe naših članov in drugih krajanov na množičnih rekreativnih tekih doma in v tujini, je klub postal eden od pomembnih nosilcev rekreativnega in tekmovalnega smučarskega tekaškega športa v Ljubljani.

Redno sodelovanje kluba z bližnjimi osnovnimi šolami, vodstvi krajevnih skupnosti, občinskimi in mestnimi organi, z delovnimi in drugimi organizacijami in podjetji, ne nazadnje s številnimi obrtniki, je omogočalo boljšo materialno osnovo za delo z mladimi člani kluba.

Temeljni nosilci organiziranega dela v klubu so člani, ljubitelji smučarskega teka in biatlona, številni starši tekmovalcev , skupaj s klubskimi vaditelji in trenerji. Ob spominjanju na uspehe kluba, ne moremo mimo neizbrisnega dela vseh tistih, ki so s svojim prostovoljnim delom skrbeli za pridobitev klubskih prostorov, načrtovanje in postavitev gozdne tekaške poti, trim steze in smučarske tekaške proge.

www.skbrdo.si-logo